Будівельне забруднення

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу crane-dust-building-site.jpg

39% глобальних енергетичних викидів, пов’язаних з енергією, припадає на будівлі.


28% це будівлі в експлуатації, переважно для опалення, охолодження та освітлення. На енергоспоживання сильно впливає якість огороджувальних конструкцій.


Додаткові 11% викидів вуглецю пов’язані з викидами, які втілюються в процесі будівництва, що має суттєвий вплив на навколишнє середовище від утворення відходів, використання води, створення пилу та викидів парникових газів.


Цегельні печі сприяють до 20% глобальних викидів чорного вуглецю, поряд з виробництвом сталі та заліза.


90% виробництва цегли зосереджено в Центральній Азії, а викиди збільшуються за рахунок транспортування на світові ринки.
Тонкі частинки (PM2.5 / PM10) виділяються при спалюванні палива для живлення наших будівель, а також від транспортних викидів, які в основному зосереджені в містах. Тому стале міське планування також відіграє важливу роль у зменшенні забруднення повітря.


Гідрофлюороуглероди (ГФУ), охолоджуючі агенти, які зазвичай зустрічаються в системах кондиціонування та охолодження, можуть бути в 1000 разів більш потужними, ніж двоокис вуглецю, і є потужним фактором глобального потепління.


Використання житлової енергії в країнах, що розвиваються, зокрема використання традиційних кухонних плит, відкритих вогнів або гасових ламп для опалення, приготування їжі та освітлення в будинках це 58% викидів чорного вуглецю в усьому світі. Чорний вуглець є прикладом короткочасного забруднювача клімату.


Короткочасні забруднювачі клімату є потужними кліматичними факторами, які залишаються в атмосфері набагато більш короткий період часу, ніж вуглекислий газ, проте їхній потенціал для нагрівання атмосфери може бути між десятками і тисячами разів більше. Використання цих видів палива відбувається в першу чергу в районах з дуже низьким рівнем економічного розвитку, де понад 1 млрд. людей стикаються з енергетичною бідністю і прожитковим мінімумом.


Глобальний сталий розвиток, безумовно, є життєво важливим інструментом у вирішенні цих викидів – «Інноваційні підходи необхідні для задоволення потреб 1,3 мільярда людей, які не мають електроенергії, і одночасно переходить до декарбонізованої енергетичної системи» – Секретаріат CCAC


За матеріалами: https://worldgbc.org/clean-air-buildings/causes