До Центру екологічного моніторингу надходять скарги від громадян, яких непокоїть стан атмосферного повітря та поверхневих вод, вплив роботи підприємств на якість життя населення та на природу, а також рівнів їх викидів в атмосферне повітря та/або скидів у водні об’єкти.

Громадяни звертаються до нас, щодо необхідності проведення перевірки роботи підприємств, інвентаризації джерел викидів, чи перевищують об’єми викидів порівняно із тими, що зазначені у відповідних дозволах.

Ми всіляко вітаємо активну громадянську позицію небайдужих до стану довкілля людей. В той же час звертаємо вашу увагу, що Центру екологічного моніторингу не є державним контролюючим органом. Центр – комунальне підприємство Дніпропетровської обласної ради, до завдань якого входить встановлення та обслуговування моніторингових станцій, збирання, зберігання та обробка даних, оприлюднення даних у відкритих джерелах.Здійснення у межах повноважень, передбачених законом, державного нагляду (контролю) за додержанням вимог природоохоронного законодавства – є завданням Державної екологічної інспекції України та її територіальних органів.

Усі звернення, які надійшли до ЦЕМу, перенаправлені до Державної екологічної інспекції Придніпровського округу для подальшого опрацювання в установленому законом порядку.

Гаряча лінія Державної екологічної інспекції Придніпровського округу:Прийом телефонних дзвінків на телефонну «гарячу лінію» проводиться щоденно (крім вихідних днів): понеділок – четвер з 09:00 до 17:00, п’ятниця – з 09:00 до 16:45 (обідня перерва з 13:00 до 13:45)за номером телефону:(056) 377-27-48 (по Дніпропетровській області).

Для відправки звернення електронною поштою, необхідно надіслати його скан на електронну адресу інспекції: pdn@dei.gov.ua.

Презентація мобільної станції екологічного моніторингу «Еол-1» у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів

Презентація мобільної станції екологічного моніторингу «Еол-1» у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України.

Міністр Роман Абрамовський задавав багато фахових питань щодо роботи системи та приладів, співпраця з профільним міністерством продовжується на новому рівні.

Олексій Ангурець говорив про взаємодію з Дніпропетровською обласною радою, а профільні спеціалісти міністерства попрацювали з Андрієм Сідєковим по стандартам та регламентам еталонних вимірювань.

Continue reading

Павло Хазан та Олексій Ангурець представили мобільну станцію екологічного моніторингу

13 серпня в Інформаційному агентстві «УНІАН» відбулася прес-конференція, на якій експерти в сфері екології та сталого розвитку Павло Хазан і Олексій Ангурець представили мобільну референтну станцію екологічного моніторингу «Еол-1».

Станція в автоматизованому режимі може вимірювати значення 22 параметрів, зокрема оксиду вуглецю, діоксиду сірки, озону, температури повітря, атмосферного тиску, сонячної радіації та інших.

Екологи наголосили, що такий екомоніторинг дуже важливий для того, щоб завдяки контролю здійснювати роботу з підприємствами щодо встановлення додаткових фільтрів і зменшення викидів у навколишнє середовище.

Детальніше читайте на УНІАН: https://press.unian.ua/press/navkolishnye-seredovishche-11111804.html

Визначено місце розташування першої на Дніпропетровщині станції моніторингу поверхневих вод

Референтна стаціонарна станція аналізу якості поверхневих вод буде встановлена на р. Дніпро біля водозабору на території КП «Аульський водовід». Це найвища точка області, тобто на стан води ще не впливають головні забруднювачі, що знаходяться нижче за течією. Таке розташування станції дозволить розуміти стан води, яка потрапляє до області і до КП «Аульський водовід», адже підприємство є одним з найбільших постачальників питної води у регіоні.

Continue reading

Висадка дерев на території Дніпровського центру професійно-технічної освіти

Сьогодні спільно з представниками Дніпропетровської обласної ради, ПрАТ «Кривий Ріг Цемент» та Дніпровського центру професійно-технічної освіти висаджували дерева на території центру.

Continue reading

Павло Хазан про мобільну станцію «Еол-1»

Павло Хазан, один із засновників проєкту екологічного моніторингу Дніпропетровської області, про початок роботи мобільної референтної станції «Еол-1»:

На минулому тижні ми презентували нову мобільну станцію моніторингу атмосферного повітря «Еол-1» в рамках проєкту екологічного моніторингу, який Олексій Ангурець та я розпочали у 2016 році.

Наша мобільна референтна станція обладнана високоточними приладами та проводить вимірювання двадцяти двох фізико-хімічних показників довкілля в автоматизованому режимі під управлінням програмно-апаратного комплексу із централізованим зберіганням даних, можливістю їх обробки та візуалізації. В наших дослідженнях ми використовуємо IBM SPSS Statistics – одну з найбільш потужних статистичних платформ. Як ми вже говорили, станція може вимірювати такі показники: оксид вуглецю, оксид азоту, діоксид сірки, озон, пил фракції РМ10, пил фракції РМ2.5, бензол, толуол, етилбензол, ксилол, фенол, формальдегід, гамма-випромінення, температура, швидкість та напрямок вітру, атмосферний тиск, відносна вологість, кількість, інтенсивність і тип опадів, а також сонячна радіація. Відповідно до європейських протоколів наша мобільна станція має в системі калібрувальне обладнання.

На цьому тижні мобільна станція «Еол-1» має вирушити до Кривого Рогу, одного із найбільш забруднених міст України та Європи.

Цей етап нашого проєкту – спільна робота багатьох фахівців: екологів, інженерів, менеджерів, вчених, службовців, наших друзів та тих, хто завжди підтримує наш проєкт протягом 4 років.

Ми з Олексієм хочемо висловити велику подяку директору Центру екологічного моніторингу Андрію Сідєкову, завдяки якому відбуваються всі адміністративні процеси і не тільки, команді проєкту: Юлії Атовці, Валентині Проценко, Інесі Качаловій, Сергію Нековалю, Віктору Тіцькому, Леоніду Капустіну, Олексію Базілєєву, Артему Павличенку, Катерині Колесніковій.

Висловлюємо слова вдячності заступнику міністра Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України Руслану Стрільцю, керівництву Дніпропетровської обласної ради та Дніпропетровської обласної державної адміністрації: Святославу Олійнику та Олександру Бондаренку, голові комітету екелогічної політики Верховної Ради України Олегу Бондаренку.

Щира подяка за сприяння проєкту Владлену Тимошенку, Сергію Березаню та Олександру Скакальскому.

Дякуємо за суттєву допомогу Наталії Хазан та Андрію Хазану. Особлива подяка Віктору Хазану, який своїми науковими дослідженнями, громадською та політичною діяльністю заклав підґрунтя для нашого успішного проєкту.

На Дніпропетровщині розпочинає роботу референтна мобільна станція моніторингу

Відсьогодні на Дніпропетровщині розпочинає роботу перша референтна мобільна станція моніторингу повітря «Еол-1».

Головна особливість станції – високоточне обладнання. Воно вимірює фізико-хімічні параметри довкілля еталонними методами, які відповідають вимогам директиви ЄС про якість атмосферного повітря. Всього вимірюється 22 показника, серед яких оксид вуглецю, оксиди азоту, діоксид сірки, фенол, формальдегід та інші. Станція розміщена на базі автомобіля та може здійснювати вимірювання в автономному режимі.

Continue reading

АНОНС: Презентація референтної мобільної станції моніторингу

Завтра, об 11:00, за адресою: вул. Нестерова, 29, Дніпро (біля середньої школи №77) відбудеться презентація референтної мобільної станції моніторингу «Еол-1».

Референтна мобільна станція моніторингу «Еол-1»

Це перша на Дніпропетровщині станція, укомплектована високоточним обладнанням, яке здійснює вимірювання фізико-хімічних показників довкілля еталонними методами в автоматизованому режимі. Цих показників 22:

  • оксид вуглецю
  • оксиди азоту
  • діоксид сірки
  • озон
  • пил фракції РМ10
  • пил фракції РМ2.5
  • бензол
  • толуол
  • етилбензол
  • ксилол
  • фенол
  • формальдегід
  • гамма-випромінення
  • температура
  • швидкість вітру
  • напрямок вітру
  • атмосферний тиск
  • відносна вологість
  • кількість, інтенсивність і тип опадів
  • сонячна радіація.

Наша мобільна станція має в системі калібрувальне обладнання та працює у автономному режимі. Вимірювання фізико-хімічних параметрів проводяться еталонними методами, які відповідають директивам Європейського Союзу про якість атмосферного повітря та Постанові Кабінету Міністрів України «Деякі питання здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря».

Всі елементи системи екологічного моніторингу Дніпропетровської області ефективно працюють під управлінням програмно-апаратного комплексу із централізованим зберіганням даних, можливістю їх статистичної обробки та зручної візуалізації. На цьому тижні до нього буде додана і мобільна станція моніторингу атмосферного повітря «Еол-1».

ОЧИСНІ СПОРУДИ У БАСЕЙНІ Р. ДНІПРО

У басейні Дніпра знаходиться 1 291 комунальне підприємство, що забирає воду з поверхневих і підземних водних об’єктів для питних і господарсько-побутових цілей. Всього у реєстрі 2ТП-Водгосп обліковується 316 комунальних очисних споруд (КОС), із яких у 2017 р прийняли скиди від підприємств для подальшого очищення 177 КОС. Сумарно вказаними підприємствами було очищено 302,342 млн. м3 стічних вод.

КОС у басейні Дніпра всього сумарно обслуговували 11,731,005 чол. За кількістю населення населені пункти були розділені на 3 основні групи: більше 100 тис. чол.; 10-100 тис. чол. та менше 10 тис. чол.

1 Група більше 100 тис. чол. До цієї групи віднесено 18 населених пунктів, що становило 70% загального населення у басейні Дніпра. Сумарна потужність КОС великих населених пунктів становила 82% від загальної у басейні.

2 Група – 10 -100 тис. чол. Всього у басейні Дніпра налічувалось 96 населених пунктів вказаної групи, у яких проживало 26% населення. КОС вказаних міст мали сумарну потужність 294,3 млн. м3 , що становило 16% від загальної у басейні.

3 група – менше 10 тис. чол. У малих містах сумарно проживає 3% населення басейну. Відносна частка потужності КОС вказаних населених пунктів становить 2%.

Методи очищення стічних вод. Домінуюча частка (98%) стічних вод у басейні обробляється методом біологічного очищення. Найбільшими у басейні Дніпра КОС є Київводоканал (м. Київ) та Дніпроводоканал (м. Дніпро). Хімічного методу очищення стічних вод (третинне очищення) в Україні не застосовують.

Екологічна стратегія облради

Про екологічну стратегію Дніпропетровської обласної ради та місце КП “Центр екологічного моніторингу ДОР” у реалізації цієї стратегії.

Екомоніторинг

Під час густого туману медики радять не виходити з дому людям із захворюваннями дихальних шляхів . У разі необхідності надягати маски! Бо саме під час туману у повітрі накопичується дрібнодисперсний пил.Як впливає екологія та природні явища на стан нашого здоров'я! Який взагалі стан екології в нашій області – можна бачити на спеціальному сайті!Про це та інше у відео!

Gepostet von Дніпропетровська обласна рада am Samstag, 21. Dezember 2019