Уламки російського корабля «Волгонефть-212» знаходяться в українських територіальних водах. Такий висновок зробив еколог Владислав Балінський, лідер організації «Зелений лист» на основі аналізу супутникових радарних знімків «Sentinel-1». Своїм дослідженням він поділився у дописі на «Facebook».
Нагадаємо, танкер «Волгонефть-212» разом із« Волгонефть-239» зазнав аварії 15 грудня, у Керченській протоці. За словами еколога, обидва уламки «Волгонефть-212» перебувають ближче до Криму, ніж до Тамані.
Обидва уламки «Волгонефть-212» перебувають ближче до Криму, ніж до Тамані.
«Танкер розколовся також на нашому боці… Два уламки цього танкера після аварії вільно дрейфували, розливаючи морем тонни мазуту, щонайменше до 12 січня. Шлях аварійного дрейфу склав за цей час загалом щонайменше 8,25 кілометра!», – переконаний Владислав Балінський.
На думку еколога, на об’єктах, які дрейфують і змінюють просторове положення, будь-які роботи, в першу чергу, водолазні, проводити неможливо.
«Роботи з герметизації танків виконані не були. Спостерігається чітка динаміка збільшення кількості викидів у часі на прикладі спочатку більш «чистого» уламка («Волгонефть-212») і кормової частини «Волгонефть-239», яка перебуває на березі. Скоріш за все, йдеться про витік мазуту з технологічних отворів і сапунів танків», – вважає Владислав Балінський.
Також еколог впевнений, що російські інформаційні джерела надають недостовірні дані. Зокрема, у рф зазначили, щоб об’єм витоку мазуту сягав 2,3 тисячі тонн. Утім це відповідає об’єму лише чотирьох з восьми танків на судні «Волгонефть-212». Знімки супутнику демонструють витоки мазуту з усіх трьох уламків суден. Отже, витік відбувався мінімум місяць із танків, які на думку росіян, пошкодженими не були.
На думку Балінського, під час дрейфу уламки корабля залишають на дні моря мазут, «який згодом ще деякий час формує на поверхні шлейф і при аналізі супутникових знімків сприймається як окреме джерело забруднення».