Міндовкілля змінює поняття в українських законах щодо озоноруйнівних речовин та фторованих парникових газів відповідно до норм ЄС

Міндовкілля  адаптує ключові акти ЄС щодо озоноруйнівних речовин та фторованих парникових газів до українського законодавства, повідомляють у відомстві.

Наразі іде робота над узгодженням термінологічної бази. Треба переглянути і оновити поняття та визначення в українських законах і замітини їх на ті дефініції, які повністю відповідатимуть термінам з європейських регламентів.

Навіщо замінювати поняття та визначення? Це – ще один кров до європейської інтеграції України. А він – важлива частина підготовки до двосторонньої зустрічі в рамках офіційного скринінгу з Європейською Комісією за розділом 27 «Довкілля та зміна клімату».  

Які будуть результати від уніфікації термінів під європейський формат?

⬇️Для гармонізації українського законодавства з європейським.

⬇️Для уникнення непорозумінь та суперечностей при міжнародній співпраці.

⬇️Для ефективного контролю за обігом речовин, що шкодять озоновому шару та клімату.

Нагадаємо, що 7 лютого 2024 року було прийнято Регламент (ЄС) 2024/590 про речовини, що руйнують озоновий шар, та Регламент (ЄС) 2024/573 про фторовані парникові гази. Вони скасовують попередні регламенти у цій сфері. Також вносяться зміни до Директиви (ЄС) 2019/1937.

«Якщо ви представляєте бізнес, громадський сектор або просто небайдужі до теми і добре в ній орієнтуєтесь  – ваші ідеї та експертиза нам потрібні!», – пропонують у Міндовкіллі.

🔎Чиновники просять надати коментарі до 31 січня 2025 року. Ознайомитися з документами та залишити коментарі можна у спеціальній таблиці за посиланням: https://docs.google.com/spreadsheets/d/127VitI1SorAdm8e7gBNuEcYT2Hb1Exmh/edit?gid=1218411832#gid=1218411832

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *