Як взимку чистити сонячні панелі?

На тлі російської збройної агресії українці взяли курс на енергонезалежність. Чимало наших громадян уже встановили сонячні панелі для власних домівок. Це і не дивно. Бо сонячні панелі виконують кілька функцій: знижують витрати домогосподарства на електроенергію, а також можуть бути джерелом резервного живлення.

Але сонячні панелі потребують догляду. В тому числі і чищення. Зараз зима. Сніг та лід інколи повністю блокують доступ променів сонця до системи. Тому, у власників сонячних панелей постає питання: як їх очистити? Поради зібрала «Екополітика».

Чи потрібно чистити сонячні панелі від снігу?

Серед  експертів немає єдиної думки. З одного боку, сонячні панелі самі «знають», як впоратися зі снігом. Правда, за умови, якщо його шар не занадто товстий. Ось як це працює на практиці. При роботі панелі мають властивість нагріватися. Тому, сніг починає танути, сповзає з панелі, або перетворюється на воду. Утім, якщо на панелі багато снігу та навіть є крига, це істотно погіршує продуктивність роботи системи.

Зазвичай сонячні панелі розміщують на дахах, фасадах, або встановлюють як спеціальні конструкції під кутом. Це забезпечує сповзання снігу, як тільки він починає танути. Основними факторами, які впливають на рішення щодо очищення, є:

Кут нахилу. Панелі, встановлені під крутим кутом, можуть самоочищуватися завдяки гравітації.

Інтенсивність снігопадів. У регіонах з рясними снігопадами очищення необхідне для підтримки стабільної генерації енергії.

Доступність. Якщо до панелей легко дістатися, очищення піде безпечно і досить швидко.

Як очистити сонячні панелі від снігу?

Якщо пройшов сильний снігопад і сонячні панелі покрилися товстим шаром зимових опадів, ви можете скористуватися ось таким рекомендаціями.

1. Для чищення візьміть гумові, або поролоні щітки. Можна замовити і спеціалізовані  інструментами. Швабри з телескопічними ручками для очищення сонячних панелей ви знайдете в спеціалізованих магазинах. Запитайте в Google, і він запропонує вам кілька варіантів крамниць. Але навіть не намагайтеся відшкрябувати лід самостійно. Ви тільки  пошкодити ваші панелі. Ми рекомендуємо зняти сніг, і лід почне танути сам.

2. Не беріть з собою воду. Може статися різке температурне розширення і панелі зазнають шкоду. Краще використовуйте холодну воду або очищайте панелі вручну без рідини.

3. Не використовуйте металеві інструменти або щітки з жорсткою щетиною. Ви ними подряпаєте скляну поверхню панелей та знизите їхню ефективність.

4. Подбайте про власну безпеку.  Якщо ваші панелі розташовані на даху і вони потребують очищення, краще зерніться по допомогу до спеціалістів.

5. Природа може впоратися сама. Якщо сніговий шар тонкий, він розстане без жодних проблем. Сонячне світло часто допомагає швидко очистити панелі, навіть коли довкола зима.

6. Розгляньте автоматичні системи очищення. Для великих сонячних станцій або панелей, до яких складно дістатися, можна встановити автоматичні системи очищення. Мова йде про обігрівальні елементи або спеціальні механічні щітки.

Якщо Ви візьмете до уваги ці поради, ви швидко впораєтеся із очищенням  сонячних панелей без небезпеки для себе і шкоди для них.

Як уникнути накопичення снігу?

Правильний монтаж панелей. Якщо їх встановити під кутом 30-45 градусів сніг сходитиме значно швидше.

Антиобледеніння. У регіонах з суворою зимою доречним є використання системи підігріву або спеціальних покриттів для зменшення утворення льоду та запобігання накопиченню снігу.

Моніторте ситуацію. Систематично перевіряйте, яка кількість снігу накопичилася на сонячних панелях. За необхідності – своєчасно його прибирайте.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *