Яким було повітря в Дніпрі, у березні?

-

Дослідники з Центру екологічного моніторингу проаналізували якість атмосферного повітря в Дніпрі за березень. Вони використали дані з 8 станцій Української мережі громадського моніторингу якості повітря Eco City. Станції розташовані в різних районах міста і параметри на них можуть відрізнятися.

Аналіз даних виконувався з використанням Українського індексу якості повітря (UAQI). Модель аналізу даних: www.researchgate.net/publication/370375449

 Рис. 1.1 Мапа з усіма станціями моніторингу, які були взяті для аналізу

Рис. 1.2 Мапа зі станціями розфарбованими по рівню забруднення (по кольорах: зелений – переважно добра та задовільна якість повітря, незадовільна якість повітря становить <5%; жовтий – коли категорія якості повітря 3 та гірше становить 5% -10% часу за місяць; помаранчевий –10% – 50%; бордовий – >50% часу за місяць; сірий – недостатньо даних (наявно <50% даних від загальної кількості за місяць).

З усіх станцій які досліджувались були відібрані станції на яких спостерігалась несприятлива та погана якість повітря згідно UAQI (категорії якості повітря Ⅲ – Ⅵ). На графіку відображено % часу за місяць коли на станціях спостерігалась несприятлива та погана якість повітря згідно UAQI, а також, показники які найбільше вплинули на якість повітря (беруться показники, кількість значень категорії індексу Ⅲ та гірше яких >50%, якщо такого немає – декілька речовин, але не більше 3-х, які загалом складають> 70% від загальної кількості значень). 

Рис. 2.1. Рейтинг станцій по місту (наведені дані тільки по категоріям якості повітря Ⅲ – Ⅵ, а також, коли на станції ці категорії фіксувались більше ніж 5 % часу за місяць):

Рис. 2.2 Рейтинг станцій по місту (включені всі категорії індексу UAQI).

У березні найгірша якість повітря спостерігалась на станції «Титова_17_а» (Чечелівський район). Переважною забруднювальною речовиною, що найчастіше впливали на індекс якості повітря був монооксид вуглецю (СО).

На всіх станціях за місяць показник гамма радіації (потужності експозиційної дози гамма випромінювання) коливався в межах 10,5 – 14,9 мкР/год (uR/h), що відповідає природному фону та не становить загрози. Допустиме значення рівня радіаційного фону згідно Норм радіаційної безпеки України (НРБУ-97) – 30 мкР/год. 

Стабільність роботи станцій. Важливим питанням аналізу також є стабільність роботи станцій. Отже, наводимо інформацію стосовно станцій на яких за місяць було більш як 5 % відсутніх даних: 

  • м. Дніпро, Соборний р-н (Lun-286) – 99% даних відсутні;
  • м. Дніпро, Амур-Нижньодніпровський р-н (Lun-152) – 99% даних відсутні;
  • м. Дніпро, Новокодацький р-н (ГФ ОГП «Екологічний патруль», Сухачівка) – 53% даних відсутні.

Динаміка зміни категорії індексу якості атмосферного повітря на окремих станціях 

Поділитись

Останні новини

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Коментарі