Витік мазуту з російських танкерів може мати катастрофічні наслідки для Чорного моря, – Міндовкілля

Через аварію російських танкерів у Чорному морі може отруїтися риба та загинути планктон. Збитки довкіллю має відшкодовувати держава-агресорка. Україна вже готує звернення до міжнародних організацій. Про це заявили у вітчизняному Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів.

Що трапилося?

15 грудня поблизу Керченської протоки сталася аварія російських танкерів «Волгонефть-212» та «Волгонефть-239». У медіа повідомляють, що на російських кораблях стався витік мазуту. Це створює загрозу великої катастрофи в акваторії Чорного моря. Аварія трапилася через те, що росіяни вкотре проігнорували вимоги до безпеки мореплавства. Окупанти використовували річкові судна у відкритому морі за умов шторму.

Чим небезпечна аварія російських кораблів для довкілля?

В Українському науковому центрі екології моря повідомляють, що витік мазуту матиме катастрофічні наслідки для екосистеми моря. Негативні наслідки аварії «Волгонефть-212» та «Волгонефть-239» включають:

  • загибель планктону, отруєння риб, морських птахів та інших живих організмів через токсичний вплив нафтопродуктів;
  • забруднення донних відкладень та прибережних зон, які є середовищем існування багатьох видів морської флори і фауни;
  • порушення харчових ланцюгів, що призведе до довгострокових змін у біорізноманітті регіону.

Щоб відновитися, деяким видам може знадобитися десятиліття.

У Міндовкіллі зазначили, що аварія російських танкерів абсолютно не є випадковістю. Це чергове підтвердження безвідповідального ставлення до природи. Країна-агресорка вже не вперше демонструє повну байдужість до всього, що становить цінність для вільного світу.

«Злочини проти довкілля, які супроводжують агресивні дії росіян в Україні, відображають повне нехтування принципами сталого розвитку, екологічної безпеки та міжнародного права», – зазначили у міністерстві.

Російські злочини в цифрах

Україна вже зафіксувала понад 6800 злочинів росіян проти довкілля. Збитки оцінюють у 3,1 трильйона гривень. Такі дані повідомили в Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів.

Щоб оцінити шкоду, завдану українській морській екосистемі аварією російських танкерів, фахівці Міндовкілля, Українського наукового центру екології моря та ДЕІ працюють над моделюванням наслідків надзвичайної події та здійснюють збір даних про масштаби забруднення. Таке доручення їм дала міністерка захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук.

У міністерстві вважають, що росію необхідно змусити відшкодувати завдані збитки. Крім того, Україна готує звернення до відповідних природоохоронних комісій та конвенцій.

«Цей інцидент підкреслює необхідність посилення міжнародного контролю за дотриманням стандартів безпеки судноплавства та тиску на російську федерацію для запобігання забрудненню морського середовища в майбутньому», – додали в Міндовкіллі.